Maj

Maj 2018
1.05. Rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc roku- maj. Przyroda już całkiem przebudzona zaczyna wydawać piękne kwiaty, które swym niemal oszałamiają. Dla chętnych organizowane są majówki. Mieszkańcy DPS chętnie biorą w nich udział. Skorzystało 72 osoby.

 

2.05. Święto Flagi. Wykonujemy flagi biało-czerwone i inne oznaki narodowego patriotyzmy.  Te oznaki zdobią naszą posesję i nasz dom. Uczymy się szanować
i kochać nasz kraj, poznajemy historię, uczymy się szacunku do na samych i otoczenia. W zajęciach bierze udział 42 osoby.

IMG 4113IMG 4114

11.05. Kolejne zajęcia przeprowadzamy w stolarni i terapii zajęciowej. Konkurs plastyczny rozwija naszą kreatywność, uczy samodzielności, podejmowania decyzji, jest alternatywną forma spędzania wolnego czasu. Prace powstają tu pod czujnym okiem terapeutów, są piękne drewniane ozdoby, papierowe cudeńka, kolorowe rysunki. Wykonane przedmioty zdobią dom na okolicznościowej wystawie.
W zajęciach bierze udział 39 osób.

IMG 4092IMG 4106

18.05. Zajęcia gastronomiczne gromadzą 40 osób. Chętni poznają tajniki pieczenia sernika. Najpierw przepisy BHP, potem zasady HACCP i jeszcze przepis kulinarny. Nie jest to wszystko takie proste. A jednak udaje się czas spędzony w kuchni przynosi owoc w postaci pysznego sernika, który zjadamy przy wspólnym stole. Dobrze jest razem pracować i świętować.

 

21.05. Zielone święta to także okazja do wspólnego spotkania i spędzania wolnego czasu. Odpust w naszej parafii Matki Kościoła, najpierw wspólna modlitwa a potem grill i dobra muzyka oraz konkursy. Zdrowa rywalizacja wszystkim wychodzi na dobre. W spotkaniu bierze udział 45 osób.

 

23.05. W zdrowy ciele, zdrowy duch. Idziemy krokiem Nordic walking przez łąki
i ścieżki Kamieniaka, by zaczerpnąć świeżego powietrza i pobyć ze sobą. Wokół kolorowe krajobrazy cieszą oczy i pozwalają odpocząć umysłowi. W spacerze bierze udział 19 osób.

 

25-27.05. Grupa 37osób korzysta z imprez organizowanych na terenie miasta z okazji Dni Łukowa. Bierzemy udział w koncertach, spotkaniach, a także w pokazach np. motorowych. Nie brakuje także lodowych i słodkich przekąsek.

 

28.05. To szczęśliwy dzień dziękujemy za pogodę bo dziś świętujemy Dzień Mieszkańca czyli Święto Młodości. Piękna dekoracja, pyszne grillowe przekąski
 i najwspanialszy na świecie tort śmietanowy. Wszystko to na cześć naszych podopiecznych z DPS. W programie przewidziano wiele atrakcji począwszy od życzeń
i śpiewu wykonanego przez dorosłych po konkursy plastyczne i sportowe. Oczywiście nie zabrakło naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia Bears Riders oraz Strażaków, dysk joker prowadził muzyczna stronę imprezy. Na wspólne świętowanie przybyli także przedstawiciele PCPR w Łukowie. Podczas obchodów nie zabrakło konkursów, nagród i upominków. Swój dar złożyła także Fundacja Dom Otwartych Serc.

 

30.05. Zajęcia terapeutyczne dzisiaj przeprowadzone mają na celu przygotowanie emblematów na procesję Bożego Ciała. Praca w grupie wzmacnia wzajemne relacje
i uczy współpracy. Ozdoby uczestnicy zawieszają na terenie holów, swoich pokoi. Uczestnicy sa bardzo dumni ze swej pracy.