CZERWIEC 2018

                                                                                                                                        CZERWIEC  2018
1.06. Pakujemy wędki i ruszamy podbijać wodne zbiorniki. Tym razem ruszamy nad Burzec, tam spędzamy kilka godzin delektując się pięknem przyrody, wędkując. Kilka rybek jest naszym łupem:

karasie, płotki, okonie…. Wszystkie otrzymują wolność. Na zakończenie małe ognisko i kiełbaski. Dobrze, że mamy hobby. W wyjeździe wzięło udział 18 osób.

 

2.06. Zajęcia edukacyjne – terenowe. Ruszamy na Kamieniak grupa 20 zapaleńców Nordic Walking pod czułą opieką instruktorów rusza na pieszy szlak. Rzeka Krzna wita nas chłodem wody, tuodpoczywamy posilamy się i ruszamy w dalszą drogę.

 

8.06. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaspakajanie potrzeb duchowych oraz nauka współpracy to tematy dzisiejszych spotkań.  Wspólne świętowanie kończymy grillową przekąską przygotowana przez samych uczestników.
W spotkaniach wzięło udział 52 osoby.

DSC 0888DSC 0928 1DSC 0928

 

10.06. Odwiedzamy bazylikę w Janowie Podlaskim w dwusetną rocznicę powstania diecezji Siedleckiej. Potem małą grupką, bo 9 osób ruszamy do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Zapaleńcy i przyjaciele koni arabskich maja dziś ucztę dla oka i ducha. Koniki są nastawione bardzo przyjaźnie, podchodzą do nas. Małe źrebaczki biegają, duże dają pokaz różnych figur. Są białe, czarne , łaciate, każdy może wybrać coś dla siebie i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

11.06. Kolejna wyprawa nad Burzec – wędkujemy i korzystamy z dobrej pogody. Tym razem zebrała się grupka 9 osób.

 

14.06. Spotkanie integracyjne, edukacyjne, forma spędzania wolnego casu, profilaktyka i wiele, wiele innych ciekawych określeń można napisać na temat dzisiejszego spotkania w Klimkach, w gościnnej Strużce. Jest z nami Sołtys Klimek, dyrektor DPS w Łukowie, Prezes Fundacji Dom Otwartych Serc,  są nauczyciele i młodzież z ZS nr 2 w Łukowie.  Jest nas dużo bo prawie ok 70 osób. Cieszymy się możliwością wspólnego spędzania wolnego czasu, zdrowej rywalizacji podczas konkursów, uczenia się historii przy pomniku ks. Brzóski, wspólnymi tańcami i zabawą oraz wspólnotą stołu.    

IMG 4485IMG 4519IMG 4570IMG 4586

 

17.06. Zawody wędkarskie w Kraśniku. Grupa 9 osób wraz z opiekunami rusza wczesnym, niedzielnym rankiem do Kraśnika. Wędki przygotowane, zanęta, robaki itp., sprzęt w pełnej gotowości. Po rozlosowaniu miejsc, zanurzamy wędki w wodzie i nie trzeba długo czekać ryby są już w naszych wiaderkach. Radość i uśmiech na twarzy. Połów trwał 2.5 godziny. Chłopcy otrzymali medale i torbę ze słodyczami.  

 

18.06. Nauka umiejętności kulinarnych. Poznajemy tajniki kuchenne. Każdy próbuje swoich sił i o dziwo, wszyscy mają jakiś talent kulinarny. Wzmacniamy poczucie własnej wartości i uczymy się zdrowego stylu życia. Efektem całego kuchennego zamieszania jest ciasto jabłkowe. SMACZNEGO. W zajęciach wzięło udział 40 osób.

 

19.06. Mościska i Park Iluzji czekają na nas. Atrakcje na tratwie, w podziemiach kopalni złota, na łodzi ratunkowej i wśród plemienia indiańskiego a także dom do góry nogami, krzywe lustra, labirynty i sala śmiechu to tylko niektóre punkty zwiedzania i zajęć w szkole iluzji. Wokół nas niby czary a jednak wytłumaczalne zjawiska chemiczno-fizyczne. Kolorowe wybuchy i czarodziejskie książki wszystko to dzieje się naprawdę. Taki park to prawdziwa zabawa ale i edukacja, jest też super alternatywą na spędzam=nie wolnego czasu. Skorzystało  osób 30 osób.

IMG 20180619 104919IMG 20180619 110116IMG 20180619 114154IMG 20180619 124419

 

21.06. Grupa mieszkańców DPS uczestniczy w festynie w Szczebrzeszynie. Uroczystości rozpoczynają się uroczystą Mszą św., Następnie wykonane wianki są wrzucane do wody, jak przystało na obchody świętojańskie a potem to już zabawa, przekąski i dobre humory.

 

28.06. Zespół Casio działający przy DPS w Łukowie bierze udział w Nadbużańskim Festiwalu Muzycznym. W wykonaniu mieszkańców można było usłyszeć piosenki Marka Grechuty, zespołu Boys i Jozim z bazin. Ostatni utwór wzbudził wśród słuchających gromkie brawa i wiwaty. Uczestnicy otrzymali puchar oraz upominki wraz z dyplomem. Gratulujemy. W festiwalu wzięło udział 9 osób.

DSC 0031DSC 0073DSC 0091DSC 0121DSC 0146DSC 0154

 

29.06. Dobiega końca realizacja przedsięwzięcia profilaktycznego ,,Dom” przeznaczonego dla pensjonariuszy DPS w Łukowie. Dziś podsumowujemy nasz kilkumiesięczny czas pracy, wysiłku, edukacji ale też zabawy, zdrowej rywalizacji, czasu promowania zdrowego stylu życia, abstynencji, organizowania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań, pogłębiania hobby, uczenia się asertywności, poczucia własnej godności. Spotykamy się przy wspólnym stole, podczas imienin naszych kolegów Piotra i Pawła. To taki szczególny czas, podopieczni nie potrafią pisać czy czytać ale swoim zainteresowaniem zajęciami, prawie 100% obecnością na proponowanych zajęciach, uśmiechem i stwierdzeniem bardzo prostym DZIĘKUJEMY I CZEKAMY NA WIĘCEJ, dają nam pewność, ze prowadzona profilaktyka, czas i pieniądze nie zostały zmarnowane a efekty są widoczne już dzisiaj. Na podsumowaniu było obecnych 53 osoby.